Nőgyógyászati problémák kezelése holisztikus szemlélettel

A nőgyógyászat az elmúlt 10 évben sokat fejlődött. Ma már a legmodernebb terápiás megoldások a gyógyítás mellett a testi-lelki egyensúly megőrzését is figyelembe veszik.

A nőgyógyászati vizsgálatoktól sokan annyira rettegnek, hogy inkább el sem mennek az orvoshoz. Pedig a rendszeresen elvégzett szűréseknek komoly jelentősége van, sok esetben ugyanis semmilyen tünet nem jelzi a bajt.

Mindannyian olyan orvost szeretnénk választani, akiben megbízunk, akitől tudunk és merünk bátran kérdezni. Egy nőnek sem kellemes a nőgyógyászati látogatás, teljesen normális, hogy ebben a helyzetben nem érezzük magunkat komfortosan, még akkor sem, ha egy nőgyógyászati vizsgálat inkább kellemetlen, mintsem fájdalmas. Szerencsére vannak olyan orvosok, akik a szakértelmük mellett megnyugtató légkört is teremtenek, ami segít abban, hogy a rutin szűrővizsgálatok ne rettegett események legyenek.

Dr. Kassai Enikő szülész-nőgyógyász szakorvost  arról kérdeztem, hogy milyen újdonságok jelentek meg a nőgyógyászatban az elmúlt néhány évben. A doktornőt egy barátnőm ajánlotta a figyelmembe, akinek három lánya van. „Lassan a lányoknál is időszerű lesz az első nőgyógyászati vizsgálat, és olyan orvost kerestem, akiben nemcsak én bízok meg, hanem nekik is jó szívvel tudom ajánlani, hiszen rendkívül fontos az első tapasztalat egy ilyen vizsgálat során.”

Test és lélek egyensúlya

A doktornő és egész praxisa holisztikus szemlélettel áll a gyógyításhoz. Azt a ritkán használt szakmai protokollt képviseli, amikor a nőgyógyászathoz a társterületek szakértői is csatlakoznak az integrál szemléletű, test és lélek egyensúlyát szem előtt tartó gyógyító munka érdekében. Munkáját pszichológus, dietetikus és hormontanácsadó is segíti. Rendelőjében 2021. óta robottechnológiás lézerkezeléseket is alkalmaznak, amit a maximális hatékonyság érdekében különböző vitaminkoktélokkal, gyulladáscsökkentőkkel, keringésfokozó hatóanyaggal és kollagénnel egészítenek ki (mindegyik színtiszta növényi anyag). A csúcstechnológia elengedhetetlen a kezelésnél, ahogy a doktornő fogalmaz: „A lézerterápia hatékonysága 3 dologtól függ: a genetikától, ami hozunk magunkkal, az orvos tudásától és a gép fejlettségétől. A legmodernebb készüléket és 25 éves szakmai tudomásomat adom a kezelésekhez, ezért tudnak sikeresek lenni”.

Dr. Kassai Enikő, fotó: femcare.hu

Miben segít a lézerterápia?

A nők leggyakoribb problémáira humánus kezelési lehetőséget biztosít a lézerterápia. Nagy hatásfokkal kezelhetők a szülési hegek, a hüvelyszárazság, az inkontinencia, a méhszájseb, a HPV fertőzés, de ciszták, szemölcsök, tályogok eltávolítása is elvégezhető. „A nőknél nagyon gyakori, hogy 35-40 év körül, egy vagy több szülés után (de szülés nélkül is) lecsökken vagy leáll a petefészek működése. Ezután nem termelődnek olyan mennyiségben és minőségben a hormonok, amelyre a szervezetnek a regenerációhoz szüksége lenne, ezért elindul a sorvadás a szövetekben. Ennek következtében pedig a hüvely sérülékenyebbé és gyulladásokra hajlamossá válik, kialakulhat a hüvelyszárazság, az inkontinencia, és természetesen ez a szexuális életre is kihat” – mondja a doktornő.

Ezekre a – rengeteg nőt érintő – problémákra korábban nem volt más lehetőség, csak a hagyományos műtét. Ezzel szemben a lézertechnológia sokkal kíméletesebb és emberségesebb megoldás. Az alkalmazott technológia a szervezet saját regeneratív képességeire épül, az eljárás során a lézerfény gyengéd melegítő hatással bír a kötőszövetekre, így stimulálja a kollagén újratermelődést és a kollagén szintézist. Végeredményként a hüvelyfalat borító nyálkahártya jobban ellátja funkcióját, a hüvelyfal is megerősödik a kötőszöveti stimulációnak köszönhetően. „Az eljárás óriási előnye, hogy fájdalommentes, mert a kezeléskor nem egy nagy lyuk keletkezik, hanem sok apró, egymástól olyan távolságban, hogy az ne okozzon fájdalmat. Az égetés és a párologtatás közötti fizikai mechanizmus jön létre, a szervezet pedig érzékeli, hogy szövethiány van, azt neki újra kell éteni. Így elkezdi újraépíteni a hüvelyfalat, ami rugalmasabb lesz, és egészséges szövetekkel borítja a hámréteget” – fogalmaz a szakorvos.

Megelőzés céljából is ajánlott

A lézeres kezelést három alkalommal ismétlik, ugyanis idő kell ahhoz, hogy a szervezet elvégezze a feladatát. „Az eljárás maga zseniális, ha 40 éves kor köl minden nő tudná, hogy létezik ilyen lehetőség, akkor sokkal kevesebb lenne a nőgyógyászati megbetegedések száma. Nem véletlen, hogy Amerikában a nők már 35 éves koruktól, preventív jelleggel járnak lézeres kezelésekre. Ma már birtokában vagyunk a megelőzés lehetőségének, de ehhez el kell járni vizsgálatokra, szűrésekre. Ha az ember előre gondolkodik, annak természetesen ára van. De ez sokszorosan megtérül, hiszen később nem kell költséges műtéten részt venni, nem esünk ki a munkából és a napjainkat is kisebb eséllyel keseríti meg a fájdalom vagy a kellemetlen tünetek.”

A lézerterápiás eljárások óriási előnye az is, hogy az alkalmazott technológiának köszönhetően nincsen életkori megkötés vagy betegség miatti kizáró ok. A kezelések előtt nem szükséges laborvizsgálatokat végezni, nincs altatás, nincs fájdalom, és a szakorvos javaslatának megfelelően a kezelés többször is megismételhető.

Nyitókép: peakSTOCK/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)