Heti meetingek a pároddal? Meglepő, de ez a szokás segíthet kiegyensúlyozottá tenni a kapcsolatot!

A tervezett, heti egyórás megbeszélések a szakemberek szerint is segítik a párokat abban, hogy nyugodtabb életet éljenek és csökkentsék a viták számát a kapcsolatban. Kipróbáljátok?

Nekünk már a közös naptár is jelentős minőségi változást hozott a kapcsolatunkba a férjemmel, egy amerikai házaspár viszont még egy (vagy két) fokkal túlszárnyalta ezt. Stephanie Booe és férje ugyanis egy kapcsolati rituálé jegyében azt találták ki, hogy heti to do meetingeket” szerveznek, ahol részletekbe menően összeállítják a heti tervet. Szóba kerül minden, a napi elfoglaltságoktól és a gyerekek különóráitól kezdve a barátokkal tervezett időn át egészen addig, hogy melyik nap mi legyen a vacsora, vagy mennyi pénzt költenek majd az elkövetkező héten.

A közös meetingjükre általában vasárnap este kerül sor, amikor a gyerekek már alszanak. Ilyenkor Stephanie-ék nagyjából 45 percig beszélgetnek, tervezgetnek, számolnak, jegyzetelnek. Úgy egy éve kezdték, és az anyuka azt mondja, a házasságukon is érzik a minőségi változást, mert sokkal nyugodtabbak és jobban kötődnek egymáshoz. Ezen kívül a háztartásuk működése is egyszerűbb, átláthatóbb lett. És a feszültség, na meg a hétköznapi dolgokon való összezörrenés is kevesebb köztük. Ahogy Stephanie fogalmaz: „A dolog 100 000 százalékosan működik. Csak azt bánom, hogy nem csináltuk ezt korábban”.

A terapeuta szerint ezért működik ez a kapcsolati rituálé

Adam Albrite házasság- és családterapeuta szerint ezek a heti rendszerességgel történő családi kupaktanácsok „alapvető fontosságúak a kapcsolat stabilitásához, és növelhetik a kapcsolati elégedettséget”.

Ezek a meetingek tehát csökkenthetik a stresszt és a bizonytalanságot (amelyekből valljuk be, mindnyájunknak kijut napi szinten). Ezzel együtt javulhat a bizalom és a biztonságérzet, és kiszámíthatóbbá válhatnak a mindennapok. Így megszűnhetnek, vagy minimálisra csökkenthetők az olyan félórás, könnyen vitává dagadó párbeszédek, mint a „mi legyen ma a vacsora?”, vagy a „ki megy ma a gyerekért?”. Persze, váratlan helyzetek mindig adódhatnak. De ha van egy alap terv, akkor a változtatásokat is könnyebben és átláthatóbban lehet eszközölni. Ilyenkor nem az egész nap fullad káoszba, hanem csak megcseréltek pár dolgot a listában, esetleg áttoljátok az elintéznivalókat egy másik napra, és máris mehet minden tovább. Nagy előnye ennek a rendszernek, hogy ha valamiért „beborul a nap”, akkor sem merülnek feledésbe az egyes feladatok, tervek, hiszen a változások láthatóak, és egyértelműen követhetőek a listában.

Így kezdjetek bele a pároddal

Most azt gondolod, hogy túl időigényes, túl sok szervezéssel jár, vagy túl merevvé teszi majd a kapcsolatotokat ez a rituálé? Semmi ilyesmitől nem kell tartanod. És pénzbe sem fog kerülni az átállás, hiszen nem kell külön naptárat vásárolni. Egy közös online naptár segítségével is remekül tudtok mindent követni.

Rendben, belekezdenétek, de hogyan? A szakértők szerint a dolog nagyon egyszerű: csak jelöljetek ki egy fix időpontot a héten, üljetek le, és kezdjétek el összeírni a terveiteket. Ha lazák tudtok maradni, esetleg egy kicsit viccelődtök is az elején, és szép lassan tértek rá a feladatokra, nem fogjátok túl formálisnak érezni a dolgokat. Sőt, azon kapjátok majd magatokat, hogy már meg is szerveztétek az előttetek álló hetet.

Esetleg úgy gondolod, hogy ez túl „üzleties”? Stephanie szerint minden a nézőpontodon múlik: Ha negatívan állsz hozzá, akkor nem fogod jól érezni magad. De ha hátralépsz egyet, és megváltoztatod a gondolkodásmódodat, látni fogod, hogy ez egy lehetőség számodra felépíteni álmaid életét, a legjobb barátoddal. És ez önmagában megérdemli, hogy 45 percet szánj rá a hetedből”.

Forrás: Huffpost.com
Nyitókép: Lilly Bloom / Getty Images

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: