Hónapról hónapra egyre több olyan csatorna bukkan fel a streamingszolgáltatók oldalán, melyek egy korábbi közönség-kedvenc szériát porolnak le szereplőik segítségével. Érdemes bekövetned őket, mert pozitív hatással lehetnek a lelkiállapotodra.
Félre a bűnügyekkel foglalkozó podcastekkel, ugyanis ma már egy egészen más műfaj hódít a streamingszolgáltatók platformján – a sorozatrajongók legnagyobb örömére. Mára több régi közönség-kedvenc széria saját csatornát kapott, melyben a show szereplői adásról adásra végigveszik az epizódokat és elmesélik a forgatási élményeiket és tapasztalataikat. Az elmúlt hónapokban olyan podcastek indultak már el, mint…
- a Fake Doctors, Real Friends with Zach and Donald, amit a Dokik két főszereplője, Zach Braff (John Dorian) és Donald Faison (Christopher Turk) vezet,
- a Szívek szállodája évadjait körbejáró I Am All In, melyet Scott Patterson (Luke Danes) talált ki,
- a Welcome to the OC, Bitches! A narancsvidék sztárjaival, Rachel Bilsonnal (Summer Roberts) és Melinda Clarke-kal (Julie Cooper),
- a Welcome to Our Show a New Girl – Új lány három nagy kedvencével, Zooey Deschanellel (Jess Day), Hannah Simone-nal (Cece Parekh) és Lamorne Morrisszal (Winston Bishop),
- az XOXO, amit A pletykafészek Vanessa Abramse, azaz Jessica Szohr csinál, vagy
- a Drama Queens, a Tuti gimi három színésznője, Bethany Joy Lenz (Haley James Scott), Hilarie Burton (Peyton Sawyer) és Sophia Bush (Brooke Davis) irányításával.
Postcast, receptre
A TV sorozatokkal kapcsolatos podcastek egyébként még 2016-ban kerültek fel a streamingszolgáltatók térképére, méghozzá Joshua Malina The West Wing Weekly elnevezésű csatornájával, amit Az elnök emberei (The West Wing) című szériának szenteltek. De vajon mi az oka annak, hogy mára ekkora sikernek örvend a műfaj? Nos, a válasz valójában egészen egyszerű, mindannyian nosztalgiára vágyunk, különösen a pandémia idején. Ezek a show-k pedig az évek során szinte az életünk részévé váltak, jól ismerjük őket – felidézésük felér egyfajta hazatéréssel.
„A bűnügy továbbra is népszerű kategóriája marad a podcasteknek, de azt tapasztaljuk, a hallgatókban világszerte megjelent a vágy arra, hogy megnyugvást találjanak, kiszakadjanak a valóságból és mosolyogjanak egy kicsit, amennyire gyakran csak tudnak” – emelte ki Will Pearson, az iHeart Radio Podcast Network operatív igazgatója, aki azt is hozzátette, ezt az igényt a globális világjárvány még inkább felerősítette bennünk.
„Az emberek visszatekintenek a szebb időkre, vigasztalást keresnek és kutatnak valami után, amibe belekapaszkodhatnak.”
Ezt a bizonyos lelki mankót pedig gyakran éppen a régi sorozatokról szóló podcastek adják meg nekik. „Olyan, mintha egy régi barátot hallgatnánk, akivel egy ideje nem beszéltünk” – mondta a Villanovai Egyetem professzora, Susan Mackey-Kallis. „Ezek a kitalált karakterek, akikkel együtt nőttünk fel, szinte olyanok, mint a barátaink, belépnek a nappalinkba, a laptopunkon vagy a telefonunkon át, és úgy érezzük, személyesen is ismerjük őket.”
Forrás: NBC News
Nyitókép: RTL Sajtóklub
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- 9 titok A Bridgerton család című sorozatról, amit még biztosan nem tudtál
- Rangsoroltuk, melyik Bridgerton-könyvből készítheti el a Netflix a sorozat legizgalmasabb évadát
- 9 romantikus regény, amit A Bridgerton család-rajongói imádni fognak