Rejtélyes módon ez a 6 növény a szoba sötét sarkaiban is jól érzi magát

A legtöbb városlakónak egy dolog hiányzik igazán: a természet. A tágas, napsütötte lakásokat könnyedén beltéri dzsungellé változtathatjuk, de azok számára is van megoldás, akik kevésbé fényes otthonukban szeretnének közelebb kerülni a természethez.

Habár a legtöbb növénynek fényre van szüksége ahhoz, hogy szépen fejlődjön, akad köztük néhány olyan fajta is, ami az otthonunk kevésbé napos részeiben is jól érzi magát. Az alábbi szobanövények közül bármelyik feldobja a szoba sötét sarkait, és élettel tölti meg a teret.

 1. Anyósnyelv (Sansevieria trifasciata)

Az anyósnyelv nedvdús, merev levelei természetes környezetben akár 12 méter magasra is megnőnek. Ezt a smaragdzöld növényt, aminek a leveleit sárga szín szegélyezi, szinte lehetetlen elpusztítani. Minden körülményhez jól alkalmazkodnak, a közvetlen napsütéstől, egészen az árnyékos beltérig. Ha megfeledkeznénk a locsolásról, akkor sem lesz hálátlan. Elég mindössze 2-3 hetente egy kevés vízzel megöntözni.

2. Szobai futóka (Epipremnum aureum)

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

kat (@starry.greenhouse) által megosztott bejegyzés

A hegyescsúcsú, vagy más néven szobai futóka kitűnő választás azoknak, akik szeretik a futó növényeket, de nem tudnak megfelelő fényt biztosítani nekik. Ez a szobanövény akár a 3 méter hosszúságot is elérheti, és alig igényel törődést. Elég megöntözni akkor, amikor a cserépben a föld láthatóan száraz. Ha pedig igazán megkedveljük ezt a növényt, akkor könnyedén szaporíthatjuk is. Vágjunk le belőle egy darabot, tegyük vízbe, a gyökerek pedig néhány hét alatt meg fognak jelenni rajta.

3. Agoncsos páfrány (Platycerium spp.)

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

(stag)horntuary (@staghorntuary) által megosztott bejegyzés

Az agancsos páfrány tökéletes azok számára, akik szeretik a szokatlan külsejű növényeket, és csak egy árnyékos sarkot tudnak felajánlani az új, cserepes jövevénynek. Ez a páfrány a vadonban a fákon nő, akárcsak a levegő növények, ezért beltéren egy fadarabra vagy kőre rögzítve páratlan dekorációja lesz az otthonunknak. Nincs szüksége földre, csak egy kis vízpermetre, esetleg nedves mohára, amibe a gyökerek kapaszkodhatnak.

4. Fehérszélű sárkányfa (Dracaena sanderiana)

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

@kmxomak által megosztott bejegyzés

A fehérszélű sárkányfa, vagy ismertebb nevén a szerencsebambusz egyáltalán nem bambusz, hanem a spárgafélék családjába tartozik. Hosszúi ideig képes élni még a legárnyékosabb otthonban is. A klórra viszont nagyon érzékeny, ezért ha vízben neveljük, hagyjuk állni a vizet néhány napig a felhasználás előtt, vagy használjunk szűrt vizet. Ez a növény szinte elpusztíthatatlan, és állítólag szerencsét hoz. Akkor miért ne próbálnánk ki?

5. Lilanyelű vénuszfodorka (Adiantum raddianum)

A lilanyelű vénuszfodorkának nemcsak a neve bájos, hanem a megjelenése is. A páfrányok a bolygó első növényei voltak, sok faj fejlődött ki belőlük. Vannak, amik fénykedvelők, míg mások az aljnövényzet sötétségében érzik jól magukat. Ez utóbbi csoporthoz tartozik ez a kedves páfrány is, ami finom lombozatával, és puha, legyezőszerű leveleivel hoz örömet az árnyékos otthonokba. Nedves földben és magas páratartalom mellett lesz igazán szép.

6. Szúrós lándzsrózsa (Aechmea fasciata)

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Abigail Ponchillia (@a_ponch) által megosztott bejegyzés

A szúrós lándzsarózsa nagy, vastag, ezüstös levelei tartályként működnek, magukba zárják a vizet. Ezt a növényt általában virágzáskor árusítják az üzletekben, és különös ’víztároló’ képességének köszönhetően, hónapokon keresztül gyönyörködhetünk az apró, lila szirmok szépségében. Jól viseli a kevésbé napsütötte helyeket, de fontos, hogy a lándzsarózsa földjét folyamatosan nedvesen tartsuk.

Nyitókép: Oscar Wong/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)