A Mattel legújabb, Dr. Jane Goodall által inspirált, 90 százalékban újrahasznosított műanyagból készült Barbie babája a csimpánzok világnapja előtt jelent meg, és a márka honlapja szerint máris elfogyott.
Dr. Jane Goodall egészen elképesztő életművet tudhat magáénak, nem is csoda, ha rengetegen tisztelegnek előtte. A Barbie babákat is gyártó Mattel például nem is akárhogy: a 88 éves etológus-környezetvédő nemrég saját Barbie babát kapott, amit stílusosan a csimpánzok világnapja előtt mutattak be. A Goodall Barbie 90 százalékban újrahasznosított műanyagból készült, amely egyébként az óceánba került volna.
A Twitteren azt írták, a népszerű tudós etológusként, természetvédőként és állatvédőként végzett munkája az együttérzés erejét és bolygónk javát szolgálta. Hozzátették, hogy ez a baba a legújabb az Inspiring Women (inspiráló nők) sorozatukban, ugyanakkor az első ebben a szériában, amelyik újrahasznosított műanyagból készült.
Since Dr. Jane Goodall’s journey at age 26 to study chimpanzees in their natural habitat, she’s paved the way for humanitarian leaders to forge their own path. Her work as an ethologist, conservationist & animal advocate has been a force of compassion & a benefit to our planet.🌍 pic.twitter.com/4o5PBaRL2l
— Barbie (@Barbie) July 12, 2022
Dr. Jane Goodall, egy igazi inspiráció
A babákat terepszerelésben lehet megvásárolni, távcsővel, jegyzetfüzettel és David Greybeard miniatűr másolatával. Ő volt az első hím csimpánz, akit Goodall a tanzániai Gombe Nemzeti Parkban ismert meg: elnevezte, és később össze is barátkozott vele.
És hogy mit szólt a világhírű kutatónő a róla mintázott Barbie babáról? Teljesen el volt ragadtatva tőle, és mint azt a People-nek elmondta, már régóta vágyott erre. A baba bizonyos részleteinek kialakításába is beleszólt. Ahogy ő fogalmazott, szeretné, ha így is tudná inspirálni a kislányokat, és arra bátoríthatná a gyerekeket, hogy ne csak a megszokott gender normákban gondolkodjanak.
Ő maga egyébként már jó ideje inspiráló nőnek számít szerte a világon. A 88 éves etológus, környezet- és állatvédő 62 éve, 26 éves korában utazott először Afrikába, hogy ott a természetes élőhelyükön tanulmányozhassa a csimpánzokat. Később a kutatások támogatására és a csimpánzok, valamint élőhelyeik védelmére megalapította a Jane Goodall Intézetet. 2002-ben az ENSZ „Béke hírnöke” lett, 2003-ban pedig II. Erzsébet a Brit Birodalom Hölgyévé (Dame, DBE) nevezte ki, ami a lovagi kitüntetéssel egyenértékű.
Mit gondol a világ a Jane Goodall Barbie babáról?
Bár volt, aki a Twitteren olcsónak és átgondolatlannak nevezte, más teljesen odáig van ezért a babáért. És valószínűleg ők lehetnek többségben, mivel néhány nappal a megjelenése után a Mattel honlapján úgy láttuk, az utolsó darabig elkapkodták a híres etológusról mintázott Barbie-kat.
Forrás: People.com
Nyitókép: Apic/Hulton Archive/Getty Images
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:
- Magyarország is csatlakozik Jane Goodall faültetési kampányához
- Jane Goodall a narrátora annak az animált gyerekkönyvnek, amely a bolygó megmentéséről szól
- 3 finomság Jane Goodall első receptkönyvéből, amellyel az egészségedért és a bolygóért is tehetsz