Mandulavágású, mélyen ülő vagy kerek... Számtalan szemforma létezik, és épp ez a sokféleség teszi egyedivé az arcunkat és a sminkelési rutinunkat. Ám nem árt tudni pár íratlan szabályt, amelyekkel könnyedén csábító tekintetet varázsolhatsz magadnak.
Mélyen ülő szemek
Tegyél fel egy világos színt a szemhéjadra, majd árnyékolj egy sötétebb árnyalattal. A mélyen ülő szemek esetében a szemöldökcsont kijjebb áll, mint maga a szem, ezért bátran használd nagy mennyiségben a világos színeket, hogy hangsúlyossá váljon az arcod ezen területe. Szolidan, vékonyan húzd ki a szemed, és alulra is nyugodtan tehetsz egy középtónusú púdert.
Előreugró szemek
Ez a totális ellentéte a mélyen ülő szemformának, tehát ez esetben a cél az, hogy optikailag egy vonalba kerüljön a szemöldökcsonttal a szemhéjad. A szemöldök erősítése érdekében tegyél alá világos púdert vagy highlightert. Általában az előreugró szemekhez kerek forma párosul, amit egy trükkel tompíthatsz úgy, hogy alul kontúrozod a szemed. A hétköznapokban használj sötétebb szemhéjpúdert alul és felül is!
Ázsiai szemek
Ha ázsiai szemformád – azaz mongol redőid – vannak, akkor fontos odafigyelni a „nagyításra”, amit úgy érhetsz el, hogy a felső szemhéj belső részére és a közepére világos, enyhén fényes port, vagy akár simán highlightert teszel. A felső szemhéj külső részére jöhet a sötét, matt szemfesték, azonban nem érdemes túlságosan felfelé és közel sminkelni a szemöldökhöz, hiszen akkor egy túlzó összképet kaphatsz, eltűnhet a szemöldököd és a szemhéjad közötti sáv. Nem egyszerű ezt a szemformát szépen és látványosan kifesteni, hiszen nem igazán látszik a mozgó szemhéj. Csak óvatosan a fekete szemceruzával, mert ha ilyen formájú szemed van, könnyen lehet, hogy a feketével szűkíted, kisebbíted a méretét, holott a nagyítás a cél. Kivéve, ha ragaszkodsz az egzotikus hatású cicaszemeidhez.
Távol ülő szemek
Ha távol ülő szemekről beszélünk, akkor a cél, hogy optikailag közelebb húzd egymáshoz őket. Ezt úgy teheted meg, hogy semmiképp sem fested túl az árnyékolást a külső sarkakon. A sötét árnyalatokat itt alkalmazhatod a szemhéj belső részére is. Az árnyékoló szín a kontúr felett egész közel mehet a szemzughoz is, ezáltal úgy tűnik, mintha közelebb lennének egymáshoz a szemeid.
Közel ülő szemek
Te aztán bátran és ezerrel csinálhatsz cicaszemeket! Többféleképpen lehet „cicásítani”, a közel ülő szemeknél az összes fajta mehet. A lényeg, hogy világos szemhéjpúdert tegyél a belső részekre, a sarkokat pedig árnyékold sötétre. A kontúrral is trükközhetsz: csak a szemed kétharmadáig húzd, a belső részt egyszerűen csak kerüld ki.
Kerek szemek
Élénk színeket tegyél a szemhéj középső és külső részére, és mindenképpen húzd ki és kontúrozd a felső vonalat! A felső vonal kontúrozása segít a kerekség enyhítésében, de az alsó vonalat ne emeld ki túlzottan, inkább csak egy szürkésbarna árnyalatot vigyél fel oda enyhén, füstös stílusban. Ha valóban a kerekítés enyhítése a célod, akkor ne tegyél túl sok szempillaspirált, ami vastagíthatja a szálakat, csak enyhén és lazán.
Lefelé ívelő szem
Sötétebb színeket használj a szemhéj középső és külső részére, viszont figyelj a kontúrozásra: a túl sötét, túl füstös smink még inkább kihozza a szem lekonyuló ívét. Ezért csak a felső vonalat emeld ki, az alsót csak óvatosan, kevésbé erős színnel.
Mandulaszemek
Ez az a szemforma, aminek nagyjából minden jól áll, mivel a szemhéj és a szemöldök sem kiugró. A kívülről befelé haladó, klasszikus sminkelést gyakorolhatod a mandulaszemeknél, nyugodtan próbálkozz a sötét színekkel is, ami a sarkokat illeti, sőt még a kontúrozás is bátran mehet.
Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk neked:
- Öregít vagy fiatalít? Ledöntjük a leggyakoribb smink-mítoszokat!
- Így sminkelj a szemszínednek megfelelően!
- Így alkosd meg a tökéletes tusvonalat a szemformádhoz!