Szomorú jelenség áll a Medusa tetoválások mögött. Te tudod, mit jelent ez a minta?

Egyre több nő testén láthatunk Medusa tetoválást. Ez a különleges minta komoly jelentést hordoz magában és egy megrázó jelenségre hívja fel a figyelmet.

Akik használják a TikTok alkalmazást, azokkal már valószínűleg többször is szembejöttek olyan videók, ahol fiatal lányok, nők mutatják meg Medusa tetoválásukat és osztják meg követőikkel a hozzá kapcsolódó történetüket. Mély, szimbolikus jelentéssel bírnak ezek a minták, amelyek az ókori görög mitológiából merítkeznek, és egy olyan jelenségre emlékeztetnek, amiről még mindig keveset merünk beszélni.

Medusa a görög mitológiában

Medusa, a görög mitológia egyik legismertebb szörnyalakja, még az is találkozott már valamilyen formában vele, aki nem jártas az ókori legendák világában. A történet szerint Medusa eredetileg egy gyönyörű fiatal lány volt, akit szépsége vitt a vesztébe. A tengerek istene, Poszeidón megerőszakolta őt Athéné templomában. Athéné irigy volt Medusa szépségére és a történtek következtében, haragjában, átokkal sújtotta a lányt: ijesztő szörnyeteggé változtatta. Ennek következtében pikkelyei lettek, kígyók nőttek a fejére és a tekintetével mindenkit kővé dermesztett, aki csak rápillantott.

A tetoválás jelentése

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

XPablox (@pablotattoox) által megosztott bejegyzés

A Medusa tetoválás a #metoo mozgalommal egyidőben kezdett elterjedni, és a nők ellen elkövetett erőszak szimbólumává vált. Egy olyan feminista jelkép, ami magában hordozza az áldozathibáztatást és a traumát követő magányt is. Jelzi azt is, hogy aki egy hasonló megrázkódtatást élt át – akárcsak Medusa – , később akaratán kívül minden embert eltávolít maga mellől. A Medusa tetoválás egyrészt mesél a szörnyűségekről, amit egy nő átélhet, ugyanakkor reményt is ad a folytatáshoz és azt hirdeti, hogy még ez is túlélhető.

A számok mögött sorsok vannak

A nők 20 %-a lesz nemi erőszak áldozata legalább egyszer élete során, és további 20% azok aránya, akiket már valaha megkíséreltek megerőszakolni – a KSH adatai szerint. Ráadásul a nemi erőszak 70%-ban az otthon „biztonságában” történik és ismerős vagy rokon követi el. De nemcsak a szexuális bántalmazás, hanem a családon belüli erőszak is elrettentő statisztikákkal rendelkezik: ma már tudjuk, hogy a nők általában 35 verést szenvednek el, mielőtt segítségért fordulnának.

Amikor elhallgattatnak, akkor kell a leghangosabbnak lenni

Ha te vagy bármelyik szeretted érintett, itt tudsz segítséget kérni:

  • NANE Segélyvonal bántalmazott nőknek 06 80 505 101, info@nane.hu
  • Országos Kríziskezelő Információs Szolgálat 06-80-20-55-20, okit@ncsszi.hu
  • Patent Egyesület (jogi lépésekben segítenek) 06 70 252 5254, jog@patent.org.hu

Nyitókép: RubyRose Designs/ Pinterest

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk: