4 előadó, akit a legjobban várunk az idei TEDxLibertyBridgeWomen konferencián

Idén rendkívüli módon akár online is csatlakozhatsz az eseményhez!

November 14-én érkezik a 2020-as TEDxLibertyBridgeWomen, ahol 18 előadó, 18 nézőpontját ismerhetjük meg a Szabadság? Másként. mottó kapcsán.

2020 megdolgozott bennünket. Nagyon sok, korábban már rögzült szokást vagy gondolatot kellett újraértelmeznünk. Ilyen a szabadság is. A TEDxLibertyBridgeWomen most is, mint négy éve mindig egy igazán fontos kérdést állított az esemény középpontjába: Szabadság? Másképp. Már csak az a kérdés, mit jelent ez a másképp, mihez képest és egyáltalán hogyan fogalmazódik meg jelenleg. 18 előadó lép színpadra november 14-én, hogy bemutassa a saját nézőpontját, a nézők ezúttal azonban nemcsak személyesen, hanem akár online is csatlakozhatnak.

Korani Eleni

Cinti ajánlásával – A középiskolás éveim alatt teljesen magával ragadott a képzőművészet világa. Ekkortájt jártam először az Ernst Galériában is, ahol a művészettörténet tanárom Korani Eleniről mesélt. Emlékszem, milyen csodálattal hallgattam a történetét: egy nő, aki felkarolja a fiatal, tehetséges művészeket és a magyar műkincspiac egyik legbefolyásosabb alakjai között tartják számon. A galérialátogatás olyan nagy hatással volt rám, hogy utána mindent meg akartam tudni a 20. századi és a kortárs magyar művészekről. A tudásom azóta megkopott, de van egy olyan érzésem, hogy Eleni előadása ismét arra motivál majd, hogy fontos dologra összpontosítsam az energiáimat. 

Szegedi Kata

Bori ajánlásával – Szegedi Kata nevére 2019-ben figyeltem fel, amikor csatlakozott Getty Images, Dove and Girlgaz és a #ShowUs projektjéhez. A kampány azzal a céllal indult, hogy újradefiniálja a szépség köztudatban élő fogalmát, és olyan nőket mutasson be a világnak, akikkel a már említett sztereotípia miatt nem találkozhatunk a médiában: ehhez élethű fotókat készítettek, amelyeket nem szerkesztetettek „hibátlanra”. Elkezdett érdekelni, ki az a nő, aki a divat világában, a tökéletesnek tartott modellek társaságában ki mert állni, hogy azt mondja, egyáltalán nem zavarja, ha nem S-es a mérete. Egy olyan szakmában, ami az átlagnál is jobban a külsőségekről szól, Kata beszállt a pozitív testképért szóló harcba. Mi ez, ha nem szabadság?

Farkas Franciska

Edit ajánlásával – A tesóm egy hátrányos helyzetű általános iskola tanítónője. A minap mesélt egy történetet. A suliban megkérdezték, hogy ki mit kér idén a Mikulástól. Mire az egyik roma kisfiú azt mondta: „Én nem hiszek a Mikulásban, nekem még sosem hozott semmit.” A tanári karban ezután eldöntötték, hogy december 6-án egyik kicsinek sem maradhat üresen a csizmája. Hiszem azt, hogy végtelen lelkierő és bátorság kell ahhoz, hogy segítsük más, nehéz sorsú emberek felemelkedését, mert sokszor éppen elég az embernek a saját életét egyengetni. Így hát nem kérdés, a tehetsége, a bátorsága és a vállalásai miatt is az egyik példaképem Farkas Franciska, aki a legnagyobb örömömre idén ott van az előadók között. Abban, hogy felnézek rá közrejátszik a kettőnk közötti kicsi korkülönbség is, hogy az Aranyélet című sorozatban, a Brazilokban és a Viktóriában is hatalmasat játszott, de leginkább az a tény, hogy ő azok közül a jók közül való, akinek van ereje és energiája arra, hogy miközben nőként, színészként minden egyes nap megállja a helyét, felkarolja a gyengéket és a kicsiket, és igyekszik támogatni őket. Ha ő nem inspirál ma minden egyes fiatal nőt, akkor senki.

Mérő Vera

Marcsi ajánlásával –  2015-ben a #anemaznem és 2020-ban a Virág helyett jogokat két olyan kampánya volt a Nem tehetsz róla, tehetsz ellene Alapítványnak, amelyek jól felráztak minket az addigi dermedtségünkből azzal, hogy olyan problémákat mondat ki nagyon hangosan, amikről addig még suttogni sem mertünk. Mérő Verával az alapítvány alapítójával többnyire csak az interneten találkoztam. Azt láttam, hogy ő az, aki éles helyzetekben áll ki olyanok mellett, akik mellett senki, és olyanok ellen, akik ellen más nem mert szót emelni. Többek között neki is köszönhetjük, hogy a diszkriminatív, ártó megszólalásokra már nemcsak legyintünk, hanem szót emelünk, és azt mondjuk, na, ez az, amiből elég volt. A női öntudat, önérzetesség, önbecsülés egyik legjobb hazai zászlóvivőjének szavaira pedig, pláne a szabadság témakörében nem tudok nem kíváncsi lenni.

Ha te is csatlakoznál november 14-én, akkor vedd meg jegyed a TEDxLibertyBridgeWomen oldalán!

Nyitókép: Atlas Studio/GettyImages

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)