Ne a betegség döntsön ágynak! Ezekkel turbózd fel az immunrendszered télre

Nekünk beváltak ezek az ütős csodaszerek

Te se hagyd ki ezeket a jól bevált immunerősítőket. A természet ajándékai, melyeket érdemes bevetned, hogy ne a betegség döntsön ágynak!

1. Húsleves

Ez a fogás régóta a magyar – és a nemzetközi – étkezési repertoár szerves része. Kihagyhatatlan és elkerülhetetlen eleme például egy vasárnapi ebédnek, legyen akár tél vagy nyár. Ahhoz, hogy minél táplálóbb legyen, főzz bele szinte mindent! Szó szerint mindent: a bőrt, a porcot, a csontot, a húst és a belsőségeket is, mert ezáltal lesz a levesed laktató, gyógyító, immunerősítő, kollagénben és aminosavakban gazdag.

Igazi csodaszer a húsleves

2. A gyömbér

Semmihez sem hasonlítható ízét, fantasztikus előnyeit számtalan módon használják évezredek óta. Az egyik legkiemelkedőbb tulajdonsága a vírusölő sajátossága, melyet a téli megbetegedések időszakában muszáj kihasználnod! Kapcsolj ki 10 percre, csökkentsd a stresszt, ezzel is támogatod az immunrendszeredet. Készíts egy forró gyömbérteát, huppanj a kanapéra a tableteddel, és olvass egy kis WooHoo-t.

3. Fahéj

Már a reggeli kávédhoz is hozzáadhatod, nem kell azon törnöd a fejed, melyik étkezésbe iktasd be. Nemcsak az immunrendszered működését támogatja, de részt vesz a vércukor szabályozásában is. Mindig legyen otthon belőle!

4. Kurkuma

Az első számú gyulladáscsökkentő! A gyömbérfélék családjába tartozik, kinézete is nagyon hasonlít a gyömbérre. Legtöbbször por formájában találkozhatsz vele, de én vettem már friss kurkumát nagyobb szupermarketben és kulináris boltban is itthon. Hatóanyaga a kurkumin, mely erős antioxidáns, daganatellenes, antibakteriális, antivirális, immunstimuláló vegyület.

A kurkuma többnyire por formájában kapható

5. Probiotikumok

A világ minden kultúrájában vannak olyan hagyományos fogások, melyeket a jó mikróbák, azaz probiotikumok segítségével készítenek. Németországban és itthon is ilyen étel a savanyú káposzta, a kovászos uborka vagy a kovászos kenyér. Hovatovább a bolgár parasztoktól származó joghurt. A créme fraiche Franciaországból, az érlelt sajtok Svájcból, a szalámi Olaszországból mind-mind ide tartoznak. Mikróbák nélkül egyik sem létezne. Fogyaszd őket változatosan, hogy minél több faj jelen legyen a bélflórádban.

6. Jód

Bár igen mostohán kezelik, ennek ellenére több kutatás is alátámasztja, hogy ennek a nyomelemnek jelentős szerepe van a szervezeted működésében. Szükséged van rá, hogy a pajzsmirigyed és az immunrendszered jól működjön. Egyre több bizonyíték lát napvilágot annak kapcsán, hogy a mellrák és a jódhiány összefügg. Önmagában a jódhiány nem elegendő a mellrák kialakulásához, de minden bizonnyal szerepe van a folyamatban. Rendelj egy jó sushit, hogy fedezd a jódszükségletedet a noriból, azaz algalevélből.

7. D-vitamin

Azon vitaminok családjába tartozik, melyet szervezetünk maga is képes előállítani. A szervezetedben napfény hatására szintetizálódik. Táplálékkal csak nagyon csekély mennyiséget tudsz bevinni. Magyarországon a csecsemőknek születéstől kezdve 3 éves korig ajánlják hivatalosan a Vigantol cseppeket, de szakértőnk a felnőtt lakosság körében is fontosnak tartja pótlását – főleg a téli időszakban.

8. Béta-glükán

Elég valószínű, hogy nem hallottál még erről a szénhidrátról. Pedig a zabpehelyben is megtalálható. Ez a mókás nevű vegyület a természetben előforduló poliszacharid. Legfőbb feladata az immunrendszer első védelmi vonalát alkotó immunsejtek, a makrofágok aktiválása. Íme egy isteni zabpelyhes recept:

View this post on Instagram

Áztatott gabona Annak érdekében, hogy még véletlenül se hagyd ki a reggelit: készítsd el este! Tuti van otthon befőttes üveged! Önts bele egy kis vizet, majd jöhet 3 ek zabpehely, 1 ek chia mag, 1 ek őrölt lenmag, a tetejére 2 dl mandulatej, 1 tk fahéj és annyi bogyós gyümölcs amennyi csak belefér. Ha minden alapanyagod rendelkezésre áll – márpedig régóta követsz akkor biztosan vannak otthon a fent felsoroltakból – tehát ha minden kéznél van, mert már feltöltötted a kamrádat, akkor nem több mint 3 perc alatt elkészül a másnapi reggelid. Ne hagyd ki a fahéjt: Stabilizálja a vércukorszintet azáltal hogy javítja a sejtek inzulinérzékenységét, hogy azok képesek legyenek felvenni a glükózt, azaz a cukrot. A fahéj egészségre gyakorolt ​​jótékony hatásait az antioxidánsok bizonyos típusai biztosítják: a polifenolok, a fenolsav és a flavonoidok . Ezek a vegyületek az oxidatív stressz elleni küzdelemben és a krónikus betegségek megelőzésében is szerepet játszanak. A fahéjban található különböző antioxidánsok segítenek a szervezetedben található káros szabad gyökök semlegesítésében, és megakadályozzák az oxidatív stresszt. Ha szeretnéd te is elkezdeni az életmódváltást, de nem tudod hogyan indulj, rendeld meg a tanácsadást: WWW.ELESKARMA.COM #életmódváltás #soaked #oat #chia #reggeli #breakfast #healthyfood

A post shared by Éléskarma by Nóra Petri (@eleskarma_eletmod_taplalkozas) on

9. Ginzeng

Ez a gyógynövény fokozza a fizikai és szellemi teljesítőképességedet, nem mellesleg afrodiziákumként is ismert. Adaptogén tulajdonsága abból adódik, hogy képes a szervezet egyensúlytalanságait helyrebillenteni. Növeli a stressztűrő képességét, így járul hozzá a védekezőrendszer működéséhez.

10. Magnézium

Az idegrendszer, a szív és érrendszer, az izmok, de még az immunrendszer megfelelő működéséhez is hozzájárul. Szakértőnk azt javasolja: ha nem fogyasztasz napi rendszerességgel zöld leveles zöldségeket, pótold táplálékkiegészítő vagy bőrre kenhető készítmény formájában.

Ha tetszett a cikkünk, ezeket is ajánljuk:

Regisztrálj most, és tedd meg első befizetésed, mi megduplázzuk 100 000 Ft-ig! (x)
Legnépszerűbb cikkek: