Theo James talpig úriember – megnéztük Guy Ritchie sorozatát

A streaming platformok sorra szállítják a jobbnál jobb sorozatokat és most Guy Ritchie-n volt a sor, hogy újabb remek szériával örvendeztesse meg a Netflix előfizetőket.

Már-már szinte szokássá vált, hogy sorozatajánlóim azzal kezdődnek, hogy mit és miért nem akartam megnézni, azonban most fordult a kocka, hiszen az Úriembereket, miután felkerült a platformra, rögtön le is daráltam. Ennek pedig nem is egy oka volt, a teljesség igénye nélkül hozok 4 érvet, amiért érdemes most rögtön elindítanotok nektek is az Úriembereket. Következzen (nem) kissé elfogult sorozatajánlónk.

1. Guy Richie

Imádom a gengszterfilmeket, így Guy Ritchie neve nálam már-már fogalom. Sokan csak Madonna (ex)férjeként emlékeznek rá, viszont az elmúlt évtizedekben bőven rászolgált arra, hogy saját jogán, rendezőként is igazi talentumként emlegessük. Ritchie az évek során ugyanis majdhogynem kiérdemelte a modern gengszterfilmek királyának járó koronát. Ennek első lépése minden kétséget kizáróan az 1998-as A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső volt Jason Stathemmel, aztán 2000-ben jött az igazi Ritchie-féle kultmozi, a Blöff, Brad Pitt-tel. Utóbbi esetében máig tartom, hogyha egész életében semmi mást nem csinált volna, már ez is bőven elégnek bizonyult volna. Na, de ő nem állt meg ennyinél és szerencsére folytatta a rendezést, így 2005-ben megkaptuk a Revolvert, 2008-ban a Spílert, aztán többek közt az Aladdint és a Sherlock Holmes-t is.

2. Az Úriemberek mozi

Sokáig úgy tűnt, hogy Guy Ritchie maga mögött hagyta a gensztereket, viszont titkon mindig reménykedtünk abban, hogy van egy-két alvilági sztori a tarsolyában a ködös Angliából. És bizony volt is. 2019-ben óriási sikert aratott visszatérésével és ezt nemcsak annak köszönhette, hogy filmjében igazi sztárparádét rendezett. Ugyanis az Úriemberek stáblistája a teljesség igénye nélkül Charlie Hunnam, Matthew McConaughey, Collin Farrel és Hugh Grant neveit sorakoztatta fel. Azonban a téma is elég formabontó volt, hiszen a drogbárókat elsősorban nem az angol arisztokrácia barátikörében, ültetvényeiket pedig nem a több százéves birtokaik alatt keresnénk… pedig ott kéne nyitott szemmel járni.

3. A téma

Mint az előzőekből már sejthető, én aztán nem bánom, ha egy-két lövés eldördül a vásznon – és hát a gengszterélettel a golyók kéz a kézben járnak –, de úgy gondolom, nem is vagyok ezzel egyedül. Viszont az ok nélküli, céltalan lövöldözést és erőszakot azért annyira nem preferálom, ha pedig mégis ilyen történik, akkor annak végül legyen azért valami „haszna”. Az Úriemberek pedig, hiába gengsztersorozat, megvan benne az a kimért elegancia és lehengerlő stílus, ami miatt biztosan a képernyő elé szögez minket és türelmesen kivárjuk, hogy kiderüljön mi, miért történt.

4. Theo James

És igen, Theo James… Hogy is maradhatna ki pont ő az okok közül, ami miatt halaszthatatlan projekt volt megnézni az Úriembereket? A Beavatott trilógia és A Fehér Lótusz sztárja azért elég garanciának bizonyult arra, hogy ne csak az akcióra éhes férfiak, hanem a hölgyek is rákattanjanak a sorozatra. Ezt bizonyítja, az is, hogy a széria hetek óta vezeti a streaming nézettségi listáját.

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Netflix UK & Ireland (@netflixuk) által megosztott bejegyzés

De hogy lett Theo James Úriember?

Nos, a Guy Ritchie-nek és Theo Jamesnek címzett szerelmes levél itt véget ér és rá is térek arra, hogy miről is szól az Úriemberek. A film ismeretében nagy fejtörést nem okozott, hogy rájöjjünk, mi lesz a helyszín és a téma. Kaptunk egy angol arisztokrata családot, melynek feje meghal és örököse fiatalabb fia, a katona Eddie lesz. Persze a mesés birtokkal nyakába szakad egy kissé problémás család, egy drogfüggő báty és persze a titok, hogy honnan származik a Horniman család vagyona. A família ugyanis, ha nem is az ördöggel, de valami hasonlóval paktált le, hiszen évek óta elnézik, hogy telkük alatt a Glass család marihuána ültetvénye rejtőzzön. A véletlenek különös és remekül időzített összjátékának köszönhetően pedig Eddie hozománya nem kis bonyodalmat szül. Glassék bizniszére ugyanis többen pályáznak, miközben a birodalmat apja távollétében irányító Susie az új örökös segítségével próbál mindent kézben tartani. És persze, ahogy ilyenkor az lenni szokott, a nagy igyekezet még nagyobb slamasztikába sodorja őket. Viszont van nyolc, körülbelül egyórás rész, hogy végül a kirakós minden darabja a helyére kerüljön. Fordulatokból pedig még az utolsó epizódban sincs hiány.

Nyitókép: IMDb

Ha tetszett a cikkünk, ezek is érdekelhetnek:

Tedd meg a befizetéseidet, mi pedig megnöveljük a nyerési esélyeidet maximum 275 000 forintig. (x)