A legújabb költséghatékony Ozempic a zab erejét állítja a fogyás szolgálatába. Azt, hogy ez tényleg hatékony-e vagy csak egy újabb diétás őrület, szakértő válaszolja meg.
Diétás hackekből sosincs hiány – különösen a Tiktokon. Néhányan odáig is elmennek az álomalak érdekében, hogy injekciókban és csodaszerekben látják a feszes test délibábját. Így történhetett meg az, hogy a kettes típusú diabéteszesek számára kifejlesztett Ozempic fogyócikké (szó szerint és átvitt értelemben is) vált. Azóta pedig naponta jelennek meg olyan természetes dublőrök, amik arra hivatottak, hogy a szemaglutid alapú Ozempic gyógyszer hatásait másolják. Míg a Berberine − más néven a „természet Ozempicje” − körüli őrület az elmúlt hónapokban lecsillapodott, a TikTokosok találtak egy új fogyókúrás hacket, amely állítólag segített néhány felhasználónak két hónap alatt akár 40 kilót is leadni. Így pedig hódító útjára indult az Oatzempic, ami az angol zab és a gyógyszer nevéből összerakott mozaikszó.
A bikinialakért bármit
Tehát az elv az, hogy jöhet bármi, csak a kilók menjenek. A hasonló táplálékkiegészítők és a hashajtók olcsó másolatok, amik hatalmas eredményeket ígérnek…általában jogtalanul. Az oatzempic tulajdonképpen zab, víz és némi lime keveréke, amit leturmixolva, italként fogyasztanak. Elsőre nem hangzik egészségtelenül, azonban nem árt megvizsgálni, hogy tényleg hatékony-e. A Nucific táplálkozásért felelős vezetője Dr. Amy Lee szerint a legújabb diétás hóbort nem feltétlenül rossz.
Igen is, meg nem is
„Ez egy jó módszer lehet néhány ember számára, hogy megbizonyosodjon arról, hogy eszik valamit reggelente, és az magas rosttartalommal rendelkezik, annak érdekében, hogy tovább jóllakott maradjon” – mondja. Ennél viszont nem érdemes többet belelátni a dologba, mert az oatzempic − mint ahogy semmi más − sem képes arra, hogy mindenféle életmódbeli változtatás nélkül tartós fogyást eredményezzen.
Az Oatzempic előnye is ugyanaz, mint bármely másik fogyókúrás alapelvnek, hogy kalóriadeficitet hoz létre. Ez az egyedüli tudományos alap, amire aztán bármilyen csodaszert, bogyót, injekciót ráhúzhatunk. Egy kezdőlöketet adhat az ital fogyasztása, azonban anélkül, hogy bármilyen más életmódbeli változtatást végeznénk, nincs túl sok értelme. Főleg azért nem, mert minden reggelt ezzel az íztelen löttyel kezdeni nem igazán fenntartható hosszútávon. Ehelyett sokkal jobban járunk, ha kiegyensúlyozott étkezésekkel érjük el a kalorideficitet, mellette pedig odafigyelünk, hogy ne a kanapén töltsük a napjaink felét. Ráadásul a mentális egészségünket is jobban támogatják az egészséges szokások, mintsem az a tévképzet, hogy önsanyargatással és diétás csodaszerekkel kívülről várjuk a megoldásokat.
Forrás: delish
Nyitókép: StockRocket/GettyImages