Meglepnéd a párod a szerelmesek ünnepén? Ezt már rögtön reggel megteheted egy finom tojásos pirítóssal, amit természetesen nem csak Bálint-napra ajánlunk!
Vigyél egy kis csavart a reggelitekbe, és a hagyományos tükörtojás vagy rántotta helyett készíts szívecskés pirítóst! Bár kevés hozzávalót igényel és az elkészítésére sem kell hosszú perceket szánnod, mégis különleges és látványos finomság lehet a romantika reggelén.
Hozzávalók:
- 1 szelet toast kenyér
- 1 ek. vaj
- 1 db tojás
- só, bors ízlés szerint
Elkészítés:
Egy szív alakú, fém sütőformával vájd ki a kenyér közepét. Ezt követően olvaszd fel a vajat a serpenyőben, és pirítsd meg a kenyérszelet mindkét oldalát. Helyezd vissza a sütőformát a kenyér belsejébe, és üsd bele a tojást. Sózd, borsozd, majd fedd le az egészet. 2-3 perc elteltével már tálalhatod is a reggelit! Vágj fel mellé zöldségeket, vagy süss pár csík bacont, ezzel még színesebb lesz a fogás!
Segítségül mutatunk egy videót is:
https://www.instagram.com/p/BtWH-Ehgkmi/
Jó étvágyat!